Globulki przeciwgrzybicze a miesiączka

Partnerka dostała antybiotyk przeciwgrzybiczny - globulki dopochwowe na 12 dni. Tu pojawiają się dwa pytania: 1) Po 7 dniach przyjmowania leku spodziewa się okresu. Terapia (12 dni) nie jest skończona. Czy ma wrócić do przyjmowania globulek po okresie. 2) Czy ja, mimo braku objawów, powinienem profilaktycznie przyjąć leki przeciwgrzybiczne? Jeśli tak to jakie? Czy clotrimazole wystarczy?
MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

Proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego. Jeżeli jest to infekcja bakteryjna to nie ma sensu stosowania środków przeciwgrzybiczych. Proponuję zapoznać się ulotką danego preparatu względem stosowania terapii w czasie okresu lub skontaktować się ze swoim ginekologiem. Bez podania nazwy preparatu nie można się wypowiedzieć.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Tabletki przeciwgrzybicze a alkohol

Mam pytanie dotyczące tabletek przeciwgrzybiczych i alkoholu. Dokładnie chodzi mi o 2 rodzaje tabletek: K*** i F*** (specjalnie podaję nazwy, gdyż wiele osób szuka odpowiedzi na te pytania:). Mianowicie – w ulotce K*** jest napisane: "Po przyjęciu K*** jednocześnie z alkoholem mogą wystąpić wypieki, zaczerwienienie skóry, obrzęki, nudności, wymioty, ból głowy. Objawy są podobne do tych, jakie występują po D***." Więc sprawa jest jasna i przejrzysta. Natomiast w ulotce F*** nie ma ani słowa o alkoholu. I teraz mam dwa pytania: 1. Czy jeśli w ulotce jakiegokolwiek leku nie jest wspomniane o alkoholu, to znaczy, że ten lek w żaden sposób nie oddziałuje z alkoholem? 2. Czy po zażyciu tabletki F*** można wypić alkohol (niekoniecznie małą dawkę;), np. w trzy godziny po zażyciu? PS Wiem, że w zasadzie nie powinno się, zażywając leki, sięgać po alkohol, ale jeśli w ulotce nie ma przeciwwskazań... Zależy mi bardzo na konkretnej odpowiedzi, gdyż muszę brać tabletki, a czekają mnie imprezy, na których nie da się odmówić ;)

ponad rok temu

Witam serdecznie.

Właściwie to sam Pan sobie odpowiedział na to pytanie:) Zażywając leki, nie powinno się spożywać alkoholu.

W przypadku stosowanego przez Pana preparatu może dojść do toksycznego wpływu na wątrobę, raczej nie warto dokładać jeszcze dodatkowo szkodliwego wpływu alkoholu na ten organ. Nie powinno stosować się go również w przypadku zaburzeń elektrolitowych, o które po solidnej imprezie nie trudno.

Pozdrawiam.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Wczesna ciąża a leczenie przeciwgrzybicze

Bardzo proszę o poradę. Z testu oraz badania beta-hcg wynika, że jestem we wczesnej ciąży. Martwi mnie, że niedawno (z moich wyliczeń był to dokładnie tydzień po owulacji) przyjmowałam zgodnie z zaleceniem lekarza (on również nie wiedział że jestem w ciąży) Pimafucin w globulkach (2 x) w związku z infekcją grzybiczną. Globulki wzięłam wyłącznie 2 razy z uwagi na to, że pieczenie nie ustąpiło, było coraz silniejsze. Lekarz telefonicznie powiedział, że mogło dojść do reakcji alergicznej i kazał odstawić lek. Czy przyjmowanie tego leku było bezpieczne dla tak wczesnej ciąży? Czy nie spowoduje poronienia bądź jakiejś wady płodu? Uprzejmie proszę o pomoc, bo jestem naprawdę przerażona, a mój lekarz przyjmuje dopiero w czwartek. Chciałam jeszcze zapytać o to, czym jest nadmierna kwasowość wydzieliny pochwowej i jak się ją leczy. Dziękuję, pozdrawiam! Martyna

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Witam! Stosowany przez Panią preparat nie wykazuje działania teratogennego i można go bezpiecznie stosować w pierwszym trymestrze ciąży. Nie ma Pani zatem podstaw do obaw o dalszy rozwój dziecka. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty