Głośne burczenie w brzuchu

glosne burczenie w brzuchu czy jestem pojedzona czy nie caly czas burczy juz mnie to stresuje. dlaczego tak jest? bardzo prosze o odp

Witam. Nadmierne burczenie w brzuchu może być spowodowane zespołem jelita nadwrażliwego. Proszę jeść regularnie 4-5 mniejszych posiłków dziennie, unikać jedzenia na stojąco, pokarmów zimnych i typu fast-food oraz tłustych wędlin, pasztetów, potraw mięsnych i ostrych przypraw.Należy pić dużo wody mineralnej oraz soków bez cukru oraz unikać mocnej kawy i herbaty - zawarta w nich kofeina i teina mogą nasilać dolegliwości.