Godzina przyjmowania tabletki

Witam. Chciałabym zapytać na ile ważna jest godzina przyjmowania tabletki w ciągu dnia ? Czy przesunięcie pory przyjmowania pigułki o kilka godzin ma znaczenie dla bezpieczeństwa współżycia w tym dniu ? Po jakim czasie tabletka wchłania się całkowicie do organizmu ? Dodam ze przyjmuje tabletki opierające się na metodzie 21+7. Z góry dziękuję za odpowiedz.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne mają dość duży przedział czasowy. Dopuszczalne są bowiem 12 godzinne opóźnienia bez wpływu na działanie antykoncepcyjne. W przypadku wydłużenia tego czasu konieczne jest jak najszybsze przyjęcie pominiętej tabletki i stosowanie dodatkowych metod zabezpieczenia przez 7 dni.

Przyjmuje się, że tabletki wchłaniają się całkowicie po ok 3-4 godzinach od przyjęcia.
Pozdrawiam.