Gojenie się rany po wyrwaniu zęba

10 dni temu usunięto mi górną lewą piątkę. Dziś zdjęto szwy i powiedziano że rana nie zagoiła się dziasłem tylko mam otwartą kość. Lekarz założył jakąś tabletkę i kłaczki przeciwbólowe, które wyleciały ok 3h po zabiegu. Stomatolog polecił płukać ranę wodą i stwierdził że niepotrzebna jest wizyta kontrolna, rana zagoi się sama do 3tyg. Nie mam żadnych większych dolegliwości bólowych,nie czuję bólu przy zimnie cieple. Ranę po prostu 'czuję', mrowi, swędzi. Jak mogę pomóc sobie sama w gojeniu rany?

Proszę po prostu pozostawić to miejsce w możliwie największym spokoju, nie podrażniać pokarmami, przepłukiwać bardzo delikatnie na zasadzie "przelewania" wody lub płynu do płukania jamy ustnej a nie wywoływania ciśnienia. Organizm poradzi sobie z tym problemem w ciagu najbliższych dni tak jak powiedział Pani lekarz :)