Golenie miejsc intymnych a ryzyko infekcji

Witam. Postanowiłam ogolić miejsce intymne bo mam duży obfity, ciemny zarost. Chciałam zapytać czy ogolone miejsce intymne jest dobre? czy jest bardziej narożne na infekcje niż zarośnięte włosami?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie ma badań na dużą skalę oceniających narażenie na infekcje dróg rodnych po depilacji miejsc intymnych. Niektóre źródła jednak podają, że ryzyko może być zwiększone. Decyzja o zastosowaniu depilacji należy zatem do Pani.