Gorączka po dawce Prenevar 13

Witam Moja córka 1,5 roku miała w piątek podaną szczepionkę prenevar 13 - ostatnia dawka. Wieczorem pojawiła się gorączka , dostała Ibum. W sobote tez dostała ibum . Wieczorem w sobotę pojawiła się też wysypka przypominająca potówkę. W niedzielę się nasiliła, dostała Fenistil. W poniedziałek leki na alergie i wapno oraz zrobiłam morfologię i crp 17,54mg/l ( norma od 0-5). Dziś nie ma temperatury. Czy to może być wirusów-ka czy odczyn poszczepienny?? Czy crp jest niepokojące ? Dziękuje

Witam. Podwyższenie temperatury najpewniej związane jest z przebytym szczepieniem. CRP jest nieswoistym białkiem ostrej fazy, jego poziom podwyższa się w odpowiedzi na bardzo wiele stanów zapalnych. Nie jest to jednak poziom duży. Jeśli dziecko przestało gorączkować nie ma powodów do niepokoju.