Gorączka po pogryzieniu przez psa

1 stycznia zostalem pogryziony w reke przez zaniedbanego nieszczepionego i nie odrobaczanego psa. Jestem juz po leczeniu amoksycylina i cefuroksymem, dzis ostatni dzien leczenia tym drugim, ale caly czas mam niepokojace objawy. Od ok tygodnia codzien po poludniu pojawia sie goraczka (ponizej 38 stopni) i wraz z nia pulsujacy nieraz silny bol z tylu glowy, czasem tez z przodu i nasila sie kiedy ruszam oczami. Na noc goraczka i ból glowy znikają, temperatura spada do ponizej 36,6..

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane infekcją. Jeśli dotychczasowe leczenie nie przynosi zadowalających rezultatów to należy udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.