Gorączka u 11-miesięcznego dziecka a leki

Dzień dobry. Moje dziecko 11,5 miesiąca ma rozwolnienie i temp 39 stopni. Byliśmy dzis u lekarza i lekarka zapisała lek na wstrzymanie biegunki i probiotyk w kropelkach. Moje pytanie dotyczy odnośnie gorączki, bo lekarka powiedziała, że nie dawać nic na zabicie temp. Czy rzeczywiście nic nie dawać? I kiedy zgłosić się na pogotowie jakby co? Kiedy mały będzie miał 40 stopni? 41?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do lekarza pediatry jeżeli gorączka się utrzymuje. bez poznania historii medycznej dziecka nie można się wypowiedzieć. Czy dziecko jest uczulone na jakieś leki?