Gorączka z dreszczami, wodnista biegunka i silne osłabienie a niedomykalność zastawki

po 4 dniach z gorączką dreszczami bólem kości wystąpiła wodnista biegunka 3 x dziennie bez wymiotów, wynik CRP mam 23.7 OB 21 i b. liczne bakterie w moczu, otrzymałam Amoksiklav bo lekarz dmucha na zimne, ponieważ mam niedomykalność zastawki i obawia się zapalenia wsierdzia. A ja chciałabym wiedzieć co to jest czy grypa bakteryjna czy wirusowa i dlaczego po 7 dniach nie mam siły ruszyć się z łóżka może to zapalenie tego wsierdzia. Monika

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, obecnie podawane objawy sugerują zarażenie wirusem grypy, nie są charakterystyczne dla zapalenia wsierdzia, tak jak Pani wspomniała antybiotyk podany został profilaktycznie i jest to postępowanie prawidłowe.
W związku z biegunką proszę pamiętać o przyjmowanie dużej ilości płynów, co zmniejszy ryzyko odwodnienia.