Gorsze uwapnienie kości ciemieniowej po urazie czaszki

Witam, 2 lata temu moja córka miała złamanie kości ciemieniowej prawej z krwiakiem zewnętrznym. Po 1,5 roku od upadku badanie TK wykazało gorsze uwapnienie kości ciemieniowej prawej 4x2 mm (bez cech nowotworowych). Czy możliwa jest taka pozostałość po wcześniejszym urazie? Jeżeli tak, to jak długo taka zmiana pozostanie? Wobec braku materiału nie można dokładnie porównać miejsca zmiany. O ile pamiętam, faktycznie krwiak był w okolicach obecnej zmiany.

KOBIETA, 2 LAT ponad rok temu

To słabsze uwapnienie kości ciemieniowej zapewne jest właśnie związane z przebytym urazem czaszki w przeszłości. Taka odbudowa tkanki kostnej z odpowiednim uwapnieniem może trwać czasami wiele lat, czasami zaś nawet odwapnienie może pozostać na stałe do końca życia. Skoro w takim mniejszym uwapnieniu kości nie ma cech nowotworu, to nie jest to powód do niepokoju. Zresztą to mniejsze uwapnienie jest na bardzo niewielkim obszarze, co tym bardzie nie budzi niepokoju.