Proszę o interpretację badania tomografii komputerowej głowy

Chciałam dodać, że 14 lat temu miałam trepanację czaszki (usunięto krwiaka podtwardówkowego), skierowanie na badania dostałam ze względu na powtarzające się bóle głowy. Wielorzędowe badanie głowy z kontrastem 2 fazy. OPIS BADANIA: Ubytek kostny w kości skroniowej i ciemieniowej po stronie prawej. Mózgowie o prawidłowej gęstości i strukturze, bez zmian ogniskowych. Układ komorowy nieco asymetryczny (ikb dyskretnie szersza), nieposzerzony, nieprzemieszczony. Zbiorniki podstawy prawidłowe. Rezerwa płynowa przymózgowa zachowana. Po podaniu środka kontrastującego nie stwierdzono patologicznych ognisk wzmocnienia. Proszę o interpretację. Pozdrawiam serdecznie.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane zmiany - ubytek kostny w obrębie pokrywy czaszki oraz asymetria układu komorowego - są najprawdopodobniej pozostałością po trepanacji i krwiaku. Nie mogę tego stwierdzić z całą pewnością, nie mając wglądu w dokumentację z tamtego zabiegu.

Poza wspomnaianymi powyżej, w badaniu nie stwierdzono innych odchyleń.

Pozdrawiam