Gra w piłkę a ochrona kolan

Witam, chciałem się dowiedzieć coś o zabezpieczeniu stawów kolanowych. Gram w piłkę od kilkunastu lat, a od paru lat trenuje na boiskach z sztuczną nawierzchnią(2,3,4 razy w tygodniu). Ostatnimi dniami czuje, że moje kolana są przeciążone i nie jest to typowy ból, ale swoistego rodzaju dyskomfort. Co mógłbym zrobić jeszcze poza rozgrzewką kolan dla swojego zdrowia oraz jak zapobiec przeciążeniom tej części ciała?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednia rozgrzewka a także odpowiednie postępowanie po wysiłku i odpowiedni wypoczynek. Proponuję udać się do lekarza ortopedy, aby sprawdzić w badaniu czy coś się złego nie dzieje, a może mieć związek z grą w piłkę nożną.