Gruczolak przysadki mózgowej i wysoki poziom prolaktyny

Witam, kilka miesięcy temu dowiedziałam się, że mam gruczolaka przysadki mózgowej (5mm), a przy tym wysoki poziom prolaktyny. Stwierdzono zatem hiperprolaktynemię. Przez jakiś czas brałam lek na zbicie prolaktyny, po którym źle się czułam. Lekarz kazał mi go przerwać i po miesiącu powtórzyć badania. Wyniki są następujące: na czczo 20,0 ng/ml, po 1h 87,3 ng/ml. Następną wizytę u lekarza mam dopiero za 2 tyg. i przyznam, że się denerwuję. Mogliby mi Państwo napisać co oznacza taki wynik?

Proponuję porozmawiać ze swoim lekarzem na temat innego leku. Są leki do używania raz na kilka dni, lepiej tolerowane przez organizm (ale oczywiście droższe...).
Leczenie hyperprolaktynemi z powodu mikrogruczolaka jest długotrwałe, ale niezbędne.
Pozdrawiam. JW