Grzybica czy choroba weneryczna?

Sama mam podobny problem. Podejrzewałam wcześniej u siebie grzybicę, czułam mocne swędzenie miejsc intymnych, miałam serowate, śmierdzące upławy. Stosowałam maść Klotrimazol (lub jakoś tak) z mizernymi skutkami. Byłam u ginekologa, który nic mi na to nie poradził i u lekarza rodzinnego, który przepisał mi i mojemu partnerowi leki przeciwgrzybiczne. Objawy ustąpiły lecz miesiąc później po stosunku z moim partnerem powróciły. Od tamtej pory zmagam się z tym co miesiąc a objawy są coraz gorsze. Męczy mnie to już około pół roku! Ostatnio strasznie tam napuchłam, skóra była popękana, miałam tam ranki. Strasznym bólem było dla mnie chodzenie i siadanie. Mój partner ma podobne objawy, jego członek puchnie i pęka mu skóra wokół żołędzia co mu sprawia ból. Nic złego nam się nie dzieje dopóki się nie kochamy, a mi wszystkie objawy mijają wraz z nadejściem miesiączki. Bardzo proszę o pomoc, ponieważ ani mój ginekolog, ani lekarz nie jest w stanie mi pomóc. Dodam jeszcze, że ani ja, ani partner nigdy podobnych objawów nie mieliśmy z poprzednimi partnerami.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Przyczyną opisanych dolegliwości może być infekcja grzybicza, jednak podobne objawy może spowodować infekcja wirusowa, bakteryjna, czy spowodowana przez pierwotniaki ( na przykład infekcja rzęsistkiem pochwowym, chlamydia, wirusem opryszczki). Wówczas stosowne leczenie przeciwgrzybicze nie przyniesie efektów. Wskazane jest wyjaśnienie co jest przyczyną dolegliwości,gdyż w wyniku niektórych infekcji dochodzić może do powikłań.

Z powodu braku poprawy po leczeniu i nasilenia dolegliwości konieczne jest rozszerzenie diagnostyki w celu ustalenia co jest przyczyną dolegliwości.
Jeżeli do tej pory nie było wykonywane badania wydzieliny pochwowej to wskazane jest jego wykonanie. Jeżeli Mąż nie był do tej pory u lekarza, może warto skorzystać z pomocy dermatologa.

Pozdrawiam