Jak poradzić sobie z nawrotami infekcji pochwy?

Witam, mam 20 lat i jestem kobietą. Odkąd jestem ze swoim partnerem (1,5 roku) biorę tabletki antykoncepcyjne i współżyjemy bez prezerwatywy. Od tamtej pory również zawsze około tydzień przed miesiączką, pojawiają się upławy o nieprzyjemnym zapachu, swędzenie pochwy, czasami pieczenie przy oddawaniu moczu. Stosowane dotychczas leki przeciwgrzybicze pomagały tylko na chwilę, a dolegliwości znów wróciły i brałam raz w tygodniu, przez kilkanaście tygodni doustny lek przeciwgrzybiczy.Po przerwaniu kuracji (ze względu na długi okres jej stosowania) dolegliwości wracają systematycznie. Pytanie moje jest takie, jak mogłabym pozbyć się raz na zawsze tego? Jak dokładnie rozpoznać, co jest przyczyną tych dolegliwości(jakieś dokładne badania? Jakie badania mógłby zrobić mój partner, pod kątem, czy to on nie jest źródłem nawrotów choroby? Jak ewentualnie, bez robienia badań, mógłby leczyć się partner? Chcę dodać, iż po poradzie lekarza raz partner wziął dawkę leku przeciwgrzybiczego, ale nic to nie zmieniło. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź. S.

Witaminy w ciąży

Witam serdecznie!

Wydzielina pochwowa podczas cyklu miesiączkowego się zmienia.
Przed okresem, w drugiej fazie cyklu, staje się mleczno biała, czopowata, gęstsza i absolutnie nie oznacza to, że dzieje się coś złego- jest to fizjologia, chociaż śluz zmienia całkowicie swoją konsystencję.
Bez badania nie da się odpowiedzieć czy na pewno opisywane objawy są wynikiem choroby.
Jeżeli tak, to źródłem infekcji mogą być nie tylko grzyby, ale również bakterie, wirusy, pierwotniaki.
Niestety przyjmowanie terapii antykoncepcyjnej sprzyja rozwojowi infekcji.

Wskazane jest ponowne udanie się do ginekologa i badanie lekarskie. Wart również wykonać badanie ogólne moczu.

Polecam Pani artykuł zamieszczony na naszym portalu:
http://portal.abczdrowie.pl/jak-zapobiegac-grzybicy-pochwy

Pozdrawiam