Grzybica jamy ustnej a bolesność zęba

witam mam dziure w zembie i ubytek duzy zaden dentysta nie chce mie przyjąc z powodu grzybicy jezyka po przebytej chorobie ona trwa juz od kwietnia 2014. bylem na pogotowiu i zatruli mi go i kazali udac sie do dentysty do 14 dni. moje pytanie brzmi do jakiego dentysty mam sie udac??

Grzybica jamy ustnej nie jest chorobą którą ciężko wyleczyć, więc nie bardzo wiem w czym jest problem. Jeżeli dentysta najpierw zaleca leczenie przeciwgrzybicze to powinien zapisać leki doustne i w postaci żelu. Jeżeli jest to problem już od kilku miesięcy należy zrobić posiew mykologiczny i na podstawie posiewu wykonać mykogram. Jeśli lekarz dentysta nie ma w gabinecie odpowiedniego zestawu do badań mykologicznych to może to wykonać lekarz POZ.

Grzybica absolutnie nie jest przeciwwskazaniem do wykonania uzupełnienia. Proszę tylko przed wizytą poinformować lekarza o istniejącym schorzeniu.

Czy miał Pan wykonywany antymykogram? Jest to badanie pozwalające ustalić wrażliwości danego szczepu na leki, co pozwala na zastosowanie skutecznej kuracji. Początkowo grzybicę leczymy maściami, jesli to nie pomaga włącza się leki doustne.

Pozdrawiam
lek. stom. Wojciech Fąferko
www.dentim.pl