Czy stan zapalny zęba może powodować grzybicę jamy ustnej?

Witam od dłuższego czasu mam problem z zębem kieszonka dziąsłowa. Wstrzymuje się z wizytą u dentysty ponieważ mam grzybice jamy ustnej przepisane leki dają słabe efekty a zastanawiam się czy to czasem ten stan zapalny zęba może być powodem grzybicy jamy ustnej i czy dentysta może wykonać zabieg z takim stanem w jamie ustnej?

Witam serdecznie,

Jeżeli leki dają słabe efekty to warto wykonać wymaz z jamy ustnej wraz z mykogramem. Wskazana jest również konsultacja u Periodontologa. Lekarz ustali przyczynę powstającej grzybicy i podejmie odpowiednie leczenie.