Czy mam grzybicę jamy ustnej?

Badanie wykonano metodą Hodowlanà, dotyczy wymazu z Jamy ustnej i jest tak :w warunkach tlenowych patogennej flory bakteryjnej nie wyhodowano, Flora fizjologiczna Jamy ustnej obecna oraz Wyhodowano grzyby drożdzopofobne- nieliczne kolonie. co to dokładnie oznacza?? Czy to oznacza grzybicę Jamy ustnej???
KOBIETA, 41 LAT 8 miesięcy temu

Skuteczność balonikowania zatok

Balonikowanie zatok to jeden ze sposobów leczenia uciążliwego, ciągle nawracającego zapalenia zatok. Obejrzyj filmik i dowiedz się, jaka jest skuteczność tego zabiegu.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

nie, prawdopodobnie przytoczone wyniki badań nie wskazują na stan zapalny jamy ustnej, a jedynie na obecność fizjologicznej, czyli typowej dla każdego organizmu, flory bakteryjnej.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/kandydoza-jamy-ustnej-charakterystyka-rodzaje-leczenie-dieta.

Grzyby z rodziny drożdżaków obecne w jamie ustnej mogą być patogenne, ale tylko wówczas gdy ich ilość wskazuje na zaburzenie fizjologicznej flory bakteryjnej – czyli gwałtowny wzrost organizmów chorobotwórczych. Nieliczne kolonie nie powinny być źródłem żadnych problemów.

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-ktore-mozna-wyczytac-z-jamy-ustnej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty