Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co powoduje silne swędzenie w jamie ustnej?

Witam od kilku dni mam nieprzyjemne dolegliwości w jamie ustnej. Odczuwam silne swędzenie w jamie ustnej na wewnętrznej stronie policzków, na języku pod nim w około ust i wystąpiła tak jakby drobna wysypka w około nich. Jakieś trzy tyg.temu miałam zakładany aparat ortodontyczny byłam w tej sprawie u ortodonty ale nie stwierdzono że to od aparatu. Dolegliwości są coraz silniejsze i mam ochotę tylko się drapak. Jakiś miesiąc temu przyjmowała antybiotyk na stan zapalny zęba którego nie wzięłam do końca ponieważ wystąpiła wysypka na twarzy i swędzenie. Stomatolog po obejrzeniu jamy ustnej powiedział również ze to raczej nie wina aparatu a możecie coś związanego z brakiem antybiotyki. Do tego na języku pojawiły się biale plamki.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

W takich sytuacjach zalecane jest pobranie wymazu z jamy ustnej z antybiogramem i mykogramem, który wykaże czy nie wystąpiła infekcja bakteryjna lub grzybicza. Drobna wysypka może wskazywać również na reakcję uczuleniową albo nadwrażliwość na elementy aparatu, a także przyjmowane leki. Wskazana jest obserwacja i kontrola u lekarza POZ.
Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy