Grzybica jelit a spożywanie dużej ilości słodyczy

Witam czy wykrycie grzybicy jelit robi sie na podstawie badania kału?czy moze ona wystapic od jedzenia duzej ilosci slodyczy?lekarz pow mi ze bad kalu 3 mies temu wykazaly ta chorobe, teraz przepisal nystatyne , czy ja brac?czy to antybiotyk?jak mozna zbadac przyczyny sciskania,klucia brzucha w roznych miejscach?kiedys tak mialam, a teraz po 3 mies znow to mam, prosze o pomoc, jestem za granica, nie wiem co robic, boje sie brania nieznanych tabletek,nie wiem jak moge sie uspokoic:(

Grzybicę jelit wykrywa się na podstawie badania kału. Najlepiej jeśli możemy określić nie tylko w "plusach" nasilenie infekcji ale ocenimy ją ilościowo ( ile koloni na 1 gram kału występuje w jelitach ) i jakościowo ( jakie to szczepy grzybów candida) wtedy możemy rozpocząć leczenie. Absolutnie nie polecam leczenia kandydozy jelit Nystatyną. To wprawdzie lek przeciw grzybiczy, ale po 2-3 tygodniach od zakończenia leczenia wszystko wróci z powrotem. Podstawą terapii jest zmiana diety i odpowiednie probiotyki terapeutyczne o działaniu hamującym namnażanie grzybów. Jest również wiele naturalnych preparatów, które hamują namnażanie grzybów. Przede wszystkim trzeba zregenerować florę jelitową aby grzyby nie mogły już rosnąć tak swobodnie. Trzeba ocenić markery zapalne błony śluzowej jelit żeby terapia była skuteczna. Dolegliwości brzuszne nie ustąpią dopóki nie pozbędzie się Pani problemu a słodycze są pożywką dla grzybów ! Zapraszam na konsultację. Możliwa jest również konsultacja telefoniczna i skype. Rejestracja: Ośrodek Medycyny Zdrowia Preveneo tel: 731-999-150

Nie sądzę, aby przyczyną Pani dolegliwości była grzybica jelit. To bardzo rzadkie schorzenie, występuje głównie u osób, które mają ciężkie zaburzenia odpornośći, na przykład po długim pobycie w oddziale reanimacji, w przypadku wyniszczającej choroby nowotworowej czy AIDS. W badaniu kału mogą występować drożdżaki i nie jest to powód do podejmowania leczenia przeciwgrzybiczego.
Zalecałbym konsultację z doświadczonym gastroenterologiem.