Ataki płaczu u 3-miesięcznego dziecka

Witam.Mam prośbę.Mateuszek trzy miesiące całymi dniami placze.Mial kolki teraz mu przeszly ma takie ataki placzu ze aż sie zanosi przy tym placzu nie spina sie nie pręży poprostu placze drze...je mleko hipp z priobotykami.mial problem z wzdeciami brak eskumisan nie bardzo pomaga...w jakim kierunku isc co sprawdzić.Prosze o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne badanie lekarskie aby moc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać sie z dzieckiem do lekarza pediatry.

​Takich dolegliwości nie można lekceważyć. Prawdopodobnie Pani synek ma problem z zaburzeniami w obrębie błony śluzowej jelit. Może to być stan zapalny, mogą być zaburzenia flory jelitowej i infekcja, może być też nadmierne namnażanie grzybów z gatunku candida. To wszystko może zaburzać pracę jelit i powodować dolegliwości bólowe w obrębie brzucha. Dodatkowo przenikające przez rozszczelnioną błonę śluzową jelit toksyny bakteryjne lub grzybicze drażnią system nerwowy i mogą być przyczyną tego że dziecko jest niespokojne i płaczące. Trzeba jak najszybciej zrobić diagnostykę która pokaże jednoznacznie co dzieje z błoną śluzową i z czego wynika problem. To pozwoli pomóc dziecku. Do naszego ośrodka przyjeżdżają pacjenci z całej Polski, ale zawsze ze względu na dużą odległość istnieje też możliwość pierwszej konsultacji telefonicznej.​
Kontakt telefoniczny: Preveneo Ośrodek Medycyny Zdrowia tel: 731-999-150.