Częste infekcje u 17-letniego syna

Witam Proszę o pomoc. Chodzi o syna był chorowitym dzieckiem przeważnie infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych.W wieku 10 lat polepszyło się na tyle że mogłam leczyć Go domowymi sposobami. Niestety od 15 roku wszytko wróciło a do tego problem jest z wyleczeniem. Lekarze przepisują szczepionki odpornościowe, antybiotyki ,witaminy a choroba po miesiącu ,dwóch powraca. Kaszel ,katar ból gardła a najbardziej niepokoi mnie utrzymujący się przez 2 tyg.stan podgorączkowy. W tej chwili ma 17 lat.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udać się do lekarza otolaryngologa. Być może występują zaburzenia odporności. Po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.

Zaburzona flora jelitowa będzie powodowała przewlekłe infekcje, gdyż układ immunologiczny nie pracuje prawidłowo. ​Należy zbadać jelita, szczegółowo układ immunologiczny, aby terapia była celowana i dostosowana do problemu. Kluczem do sukcesu w takiej sytuacji jest odpowiednio dobrany probiotyk terapeutyczny. Dodatkowo prawdopodobnie u syna występują zaburzenia żywieniowe, które potęgują problem. Przez uszkodzoną błonę śluzową jelit niewiele się wchłania, a to pogarsza odporność. Zapraszam do konsultacji w Katowicach lub Warszawie, możliwa także konsultacja telefoniczna: 731 999 150.