Grzybica pochwy powracająca co miesiąc

Witam Mam od stycznia powracające zapalenie pochwy tzn grzybice, która objawia się obfitymi białymi uplawami i pieczeniem . Byłam u 6 rożnych ginekologów i stosowałam wszystkie dostępne na rynku leki. Niestety choroba powraca cyklicznie ci miesiąc . Nie wiem co robić, prosze o pomoc

Elżbieta Rhone

Witam,
proszę się upewnić, że stosowała Pani leki prawidłowo. Czy posiew z pochwy był pobrany? Czy leczenie było celowane? (wiadomo jaki patogen powoduje dolegliwości?). Warto żeby leczył Panią jeden lekarza, a nie kilku różnych.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nawracające grzybice mogą być objawem zaburzeń odporności oraz innych chorób takich jak np cukrzyca. Proszę się udać do lekarza rodzinnego oraz rozważyć wykonanie testu w kierunku HIV i przeciwciał przeciw HBV i HCV. Pozdrawiam