Grzybica układowa a schorzenia kardiologiczne

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, jaki zastosować lek do leczenie grzybicy układowej? Mam zespół WPW, przyjmuję propafenon 150 mg, dlatego fluconazole i inne tego typu leki wraz z propafenonem mogą wydłużać razem odstęp QT i powodować poważne zaburzenia rytmu serca. Jest to we wszystkich ulotkach tego typu leków. Czy jest jakaś inna opcja leczenia? Lekarz zaproponował fluconazole 200 mg 1x dziennie przez 14 dni, trochę się obawiam. Z góry dziękuję za pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie skontaktować się z lekarzem zlecajacym powyższe leczenie i poinformować o przyjmowanych lekach.