Jak leczyć grzybicę krocza?

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie kuracji na grzybicę skóry pośladkow i okolic krocza. Lekarz zalecił brać doustnie fluconazol w dawce 200 mg codziennie przez tydzień , na ulotce zaś jest wzmianka że należy przyjmować 1 tabletkę na tydzien nie na dzień w przypadku grzybicy skóry.Czy to możliwe że lekarz się pomylił ? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witam,

proszę stosować się ściśle do wytycznych lekarza lub, jeśli nie jest Pani pewna, skonsultować się z nim ponownie.

Fluconazole stosuje się według zaleceń lekarza – to on powinien ustalić dokładne dawkowanie. Zwyczajowo stosuje się 400 mg flukonazolu na dobę w pierwszym dniu, a następnie zmniejsza się dawkę do 200 mg codziennie. Jeżeli jednak dolegliwości nie ustępują, dawkę można ponownie zwiększyć. Stąd też nic nie wskazuje na to, by lekarz popełnił błąd, niemniej musi mieć Pani całkowitą pewność co do właściwego stosowania leku.

Więcej informacji o stosowanym przez Panią leku odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/flukonazol-sklad-i-dzialanie-wskazania-przeciwwskazania-i-dawkowanie-skutki-uboczne.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.