Grzybica w trakcie leczenia antybiotykowego

Jestem w trakcie leczenia antybiotykowego związanego z boreliozą. Do końca kuracji pozostało mi jeszcze 2 tygodnie. Zauważyłem biały osad na języku i dziwny ból języka. Jestem pewien, że to jest grzybica języka, gdyż kiedyś na nią chorowałem i objawy są prawie takie same. Problemu by nie było gdyby nie to, że jeszcze mam 2 tygodnie kuracji i nie chciałbym przerywać kuracji. Chciałbym wiedzieć co mi grozi, jeśli nie odstawię antybiotyków teraz i będę czekał do końca kuracji. Oczywiście cały czas korzystam z suplementów chroniących florę. Na pewno zastosuję odpowiednią dietę i płukanie jamy ustnej. Czy to wystarczy?
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Nie ma przeciwskazań do połączenia leczenia zarówno boreliozy jak i infekcji jamy ustnej. Zachęcam Pana do wizyty u lekarza rodzinnego, który przepisze Panu odpowiednią kurację po badaniu fizykalnym.
Stosowane przez Pana dodatkowo działania na pewno nie zaszkodzą, ale czy wystarczą, naprawdę trudno mi powiedzieć.
Zachęcam do odwiedzenia lekarza.
Pozdrawiam.