Guz na potylicy i pod żuchwą

mężczyzna 23 lata. Niezdrowo sie odżywiam np. Mc donalds, pizza.pije zbyt mało wody. Dnie spędzam przed komputerem pracując po 16godz.założyłem własny biznes.regularnie śpię. Nie ćwiczę. Pojawil mi sie guz o średnicy 1,5 cm jest twardy i boli gdy sie go dotyka i przy gwałtownych ruchach.guz na potylicy po prawej stronie na połączeniu czaszki i szyi.Teraz wyskoczył mi drugi pod rzuchwa 1cm sr. Tez twardy i boli. Czy to niebezpieczne?prosze o pomoc bo nie mam do kogo sie zwrócić.

Lek. Katarzyna Szymczak

Moga to być powiękoszne węzły chłonne, sugeruję wizytę u lekarza, konieczne jest badanie lekarskie oraz wdrożenie odpowiewdniej diagnostyki.
Pozdrawiam