Guz płuca w wyniku RTG płuc
Witam. U mojej mamy podczas prześwietleńia płuc wykryto w lewym plucu guz o wielkości 6cm na 4 cm . Mam w związku z tym pytanie . Ktore to może być stadium choroby wg pana /pani?. Martwi mnie tą wielkość gdyż dodatkowe badania rtg mama na dopiero na końcówkę maja a na obecna chwilę nie wiem na którym etapie jest choroba

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie. Wielkość guza nie koreluje ze stadium zaawansowania. Kluczowe znaczenie ma typ nowotworu, a nie jego wielkość.