Diagnoza guza na lewym płucu

Moja mama ma guza na lewym plucu 1,5cm / 1,2cm. Czy jest to duzy guz i czy ma jakies znaczenie na ktorym plucu sie on znajduje.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zdecydowanie nie ma znaczenia w którym płucu znajduje się zmiana. Bez względu na tą informację zmiana wymaga dalszej diagnostyki, tj. przede wszystkim wykonania CT klatki piersiowej. A propos wymiarów to nie powinno się ich kategoryzować jako małe czy też duże. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą pulmonologiem.