RTG płuc 42-latki
rtg płucnadprzeponowo w plucu prawym owalne zagęszczenie o wym 19mmx14mm.odwnękowow środkowym i dolnympolu płucnym prawym pasmowate zacienienia.namiotowaty zrost na lewym zarysie przepony.co to oznacza

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
90 poziom zaufania
Witam, zaobserwowana zmiana wymaga dalszej diagnostyki pulmonologicznej (wykonanie badania TK, bronchoskopii). Zagęszczenie może mieć związek z infekcją, gruźlicą, ale wykluczyć też należy chorobę nowotworową, stąd nie należy zwlekać z konsultacją u pulmonologa.