RTG płuc 42-latki

rtg płucnadprzeponowo w plucu prawym owalne zagęszczenie o wym 19mmx14mm.odwnękowow środkowym i dolnympolu płucnym prawym pasmowate zacienienia.namiotowaty zrost na lewym zarysie przepony.co to oznacza

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, zaobserwowana zmiana wymaga dalszej diagnostyki pulmonologicznej (wykonanie badania TK, bronchoskopii). Zagęszczenie może mieć związek z infekcją, gruźlicą, ale wykluczyć też należy chorobę nowotworową, stąd nie należy zwlekać z konsultacją u pulmonologa.