RTG płuc i interpretacja wyniku badania 26-latki
Witam, proszę o interpretacje badania RTG: Dwułukowy zarys prawej kopuły przepony. Pola płucne bez zagęszczeń , cień środkowy w granicach normy. Z góry dziękuje za odppowiedz

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam!
Jedyną patologią w podanym wyniku badania jest dwułukowy zarys prawej kopuły przepony. Może być to wynik np. zrostów nadprzeponowych. Sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Proszę bowiem pamiętać, że wyniki badań powinno się interpretować w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.