RTG płuc i interpretacja wyniku badania 26-latki

Witam, proszę o interpretacje badania RTG: Dwułukowy zarys prawej kopuły przepony. Pola płucne bez zagęszczeń , cień środkowy w granicach normy. Z góry dziękuje za odppowiedz

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Jedyną patologią w podanym wyniku badania jest dwułukowy zarys prawej kopuły przepony. Może być to wynik np. zrostów nadprzeponowych. Sugeruję konsultację z lekarzem, który zlecił wykonanie badania. Proszę bowiem pamiętać, że wyniki badań powinno się interpretować w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.