Dwułukowe zarysy prawej kopuły a ból pod żebrami, duszności i ból podbrzusza

witam proszę mi odpisać jeżeli zarysy prawej kopuły przepony są dwułukowe z czym to sie wiaze? do tego boli mnie pod prawą łopatką i pod żebrami, mam duszności i dodatkowo boli dół krzyża i uciska dół brzucha

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Dwułukowe zarysy prawej kopuły przepony mogą być spowodowane na przykład zrostami nadprzeponowymi. Szczegółowej interpretacji takiego wyniku powinien dokonać lekarz, który zna historię choroby oraz aktualne objawy pacjenta. Ze względu na wszystkie opisane objawy powinna Pani skonsultować się z lekarzem POZ.