Rozmiar guza płuc a stadium choroby
Witam serdecznie. U mojej mamy po ostatnim prześwietleniu płuc wyszło że ma guza o rozmiarach 6cm na 4cm . Bardziej dokładne badanie (rtg ) ma dopiero na końcówkę maja. Moje pytanie w związku wtym brzmi . Na jakim etapie (stadium)wg Pana / pani może być choroba ? patrząc na rozmiary guza płuca . Za odpowiedź na moje pytanie serdecznie Dziekuje i pozdrawiam.

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Niestety nie da się odpowiedzieć na Pani pytanie. Wielkość guza nie koreluje ze stadium zaawansowania. Kluczowe znaczenie ma typ nowotworu, a nie jego wielkość.