Guz w piersi a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Za 3 miesiące kończę 19 lat . Dzisiaj wieczorem po kąpieli wyczułam guza w lewej piersi . Dodam , ze od 6 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne . Byłam w zeszłym miesiącu u ginekologa i powiedział mi, ze badać piersi zacznie mi po 20 roku życiu i jesli nic mnie nie boli to nie ma powodu tego teraz robic . Muszę przyznać , ze bardzo sie denerwuje i od momentu uciśnięcie tego "guza" czuję mocny bol w piersi . Co mam robic ? Sa powody do większych obaw ?

Aleksander Ropielewski

Bez badania nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi odnośnie charakteru guza i na ile związany jest on ze stosowaną antykoncepcją hormonalną. Sugeruję wykonanie badania USG piersi w fazie okresu kiedy jest on najlepiej wyczuwalny.