Guz z makrozwapnieniem i guzki wrzeciowate
mam zmartwienie miałam usg tarczycy lewy płat 3 guzki 3 mm lito 1guz 21mm z makrozwapnieniem prawy płat 3 guzki wrzecionowate 1 guz 11mm lito tarczyca prawidłowa mam eutyraze czy to rak

KOBIETA, 53 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
WItam!
Ogromna większość zmian tego typu to zmiany łagodne. Nie da się jednak postawić jednoznacznego rozpoznania na podstawie badania USG. Proponuję wykonać biopsję aspiracyjną cienkoigłową celowaną zmian, co pomoże określić ich charakter.