Guzek przy dziąśle po zatruciu zęba

Mam 6 do przeleczenia kanalowego,mialam zatruty ale plomba mi wyleciala ,nie mialam funduszy zeby pojsc kolejny raz do dentysty,po jakism czasie,zaczelam czuc pulsowanie i bol zeba,trwalo to dosyc dlugo,a teraz wyczulam kulke przy dziasle ale jest niewidoczna golym okiem,jedynie jak dotykam policzka w poblizy tego zeba co ma byc leczony kanalowo,co to moze byc ta kuleczka?

Witam!
To prawdopodobnie objaw przewlekłego zapalenia w tym zębie! Konieczne będzie rtg,żeby ocenić rodzaj i rozległość zmian oraz to,czy ząb w ogóle da się uratować... Proszę udać się do dentysty jak najszybciej!!!
Pozdrawiam.