Guzek tarczycy pojedynczy nietoksyczny

Witam! Co oznacza ...Guzek tarczycy pojedynczy nietoksyczny? Oraz...po stronie lewej w sąsiedztwie naczyn duzych - obszar z hypoechogennym centrum 8x7x12mm wezel chlonny sups ?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, guzek oznacza zmianę, który nie powoduje nadczynności czy niedoczynności tarczycy (zmian hormonalnych). Zmiana powinna być monitorowana. Natomiast powyższa zmiana w okolicy dużych zmian to prawdopodobnie węzeł chłonny. Pozdrawiam.