Hahsimoto a leczenie preparatem NDT

Mam Hashimoto i od paru lat biore L-tyroksyne- winik jest w normie. Prowadze zdrowy tryb zycia, ale czuje sie chora. Czasami odczuwam zaburzenia rytmu serca itp. Chcialabym sprobawac inny typ leczenia preparatem NDT (natural desiccated thyroid) na licencje za granica. Czytalam wiele pozytywnych wypowiedzi na ten temat od pacjentow ktozy sie nin lecza, chociaz preparat jest nadal kontrowersyjny wsrod lekazy. Czy warto sprobowac?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, zdecydowanie zalecam kontynuacje terapii za pomocą L-tyroksyny i ewentualne leczenie dodatkowych objawów. Terapia o której Pani wspomina jest fazie badań, choć rzeczywiście wykazano pozytywne rezultaty leczenia ale w Polsce jest nie dostępna. Może się Pani skonsultować z lekarzem endokrynologiem w tej sprawie także. Pozdrawiam.