Hahsimoto i PCOS oraz trudności ze zrzuceniem wagi

dzień dobry, mam 30 lat 171cm i 65kg. Choruję na hashimoto o PCOS, bardzo trudno jest mi schudnąć a właściciwie ostatnio udało mi się schudnać rok temu 3kg i to głodząc się (nie celowo tylko miała brak czasu na jedzenie i stres). Myślę, że nie jem dużo co potwierdzaja moi znajomi i chłopak jednak nie moge nic schudnąć a tyje bardzo łatwo. Czy w ogole przy moich schorzeniach jest szansa na utrate wagi? chciała bym schudnąć przynajmniej 5kg

witam,
oczywiście, że jest szansa aby Pani schudła. Mam wielu pacjentów o podobnych problemach i tracą na wadze. Wszystko zależy od Pani motywacji, odpowiedniej diety i aktywności fizycznej. Zachęcam do przeczytania moich artykułów w tym temacie:

http://joanna-wasiluk.jejswiat.pl/16096,dieta-przy-zespole-policystycznych-jajnikow-pcos-polycystic-ovary-syndrome

https://portal.abczdrowie.pl/jak-schudnac-przy-niedoczynnosci-tarczycy

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

W Pani przypadku ważne jest uregulowanie hormonów i zbadanie czy nie ma insulinooporności, która czesto towarzyszy tym chorobom, które już Pani ma. Jeżeli jest insulinooporność, to komórki nie mogą zużyć glukozy dostarczonej z pożywienia i zostaje ona odłożona w postaci tkanki tłuszczowej.
Proszę zrobić badanie poziomu insuliny na czczo, jeśli wyjdzie ponad normę, lekarz może zapisać lek. Zażywanie leku pomoże.
Warto ustalić u dietetyka dietę z niskim indeksem glikemicznym i łagodzącą objawy chorób autoimmunologicznych. Daje to w praktyce świetne efekty .