HBS + a antykoncepcja i sex?

Witam. Jestem nosicielką wirusa HBS dodatni od urodzenia. Moje wyniki wychodzą pozytywnie i tylko jestem jego nosicielką:) Chciałam zapytać czy jak mam ten wirus czy mogę normalnie uprawiać sex i brać tabletki antykoncepcyjne?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Nosicielstwo wirusa HBV nie jest przeciwwskazaniem do podjęcia życia intymnego. W Pani przypadku niezbędne jest jednak stosowanie prezerwatywy, ze względu na ryzyko zakażenia partnera. Jeżeli chciałaby Pani mieć większą pewność co do zabezpieczenia może Pani dodatkowo stosować tabletki antykoncepcyjne. Przed rozpoczęciem ich stosowania konieczne jest wykonanie badań kontrolnych, w tym prób wątrobowych. W Pani przypadku jest to wręcz niezbędne.
Jeżeli ginekolog nie znajdzie odchyleń w trakcie badania ginekologicznego ani badań laboratoryjnych zapewne przepisze Pani antykoncepcję hormonalną.

Pozdrawiam.