Hemoroidy i operacja metodą LONGO

Witam Mam hemoroidy 2/3 stopien i chirurg zaproponowal mi operacje longo jako alternatywe do gumkowania zapewnil ze dolegliwosci bolowe po operacjii beda znikome oczywiscie jesli nie bedzie jakichs komplikacjii czy to prawda jak dlugiego zwolnienia moge sie spidziewac??

Aleksander Ropielewski

Najwięcej zależy od doświadczenia chirurga i stanu miejscowego. Na podstawie powyższych chirurg podejmuje decyzje o najbezpieczniejszym rozwiązaniu, dlatego nie mogę powiedzieć co jest dla Pani bezpieczniejszą opcją. Zwolnienie nie dłużej niż tydzień, zwykle bez lub kilka dni.

Hemoroidy 2 stopnia ( to znaczy takie które nie wypadają z odbytu podczas wypróznienia) można leczyć metodami nieoperacyjnymi na przykład laserem podczerwonym. Metody operacyjne takie jak Longo są zarezerwowane dla hemoroidow 3 i 4 stopnia. Więcej informacji na naszej stronie www.melitamedical.pl w dziale Proktologia.