Hiperprolaktynemia a szanse na ciążę

Witam, Ostatnio dowiedziałam się, że mam hiperprolaktynemię . Chciałam się dowiedzieć jaką gwarancję zajścia w ciążę dają leki i czy nie branie leków do czasu planowania ciąży można traktować jako naturalny środek antykoncepcyjny ?

Witam. Przy leczonej hieperprolaktynemi szanse na zajście w ciążę są dość duże. Nie należy traktować jej jednak jako naturalnego i pewnego środka antykoncepcyjnego gdyż zaburzenia hormonalne mogą mieć charakter samoistnie ustępujący.