Hipoechogeniczna zmiana w obrębie pęcherzyka żółciowego
witam.wynik usg jamy brzusznej przed dwoma miesiącami: W DNIE PĘCHERZYKA ŻÓŁCIOWEGO HIPOECHOGENICZNA ZMIANA O WYM 11X7MM ADEMOMIOMATOZA? ZZE ZNAKIEM ZAPYTANIA. DZIŚ zostało zrobione kontrolne badanie usg gdzie zmiany tej nie uwidoczniono.Czy to możliwe ze tak od tak znikła?

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Adenomiomatoza jest to pogrubienie błony śluzowej pęcherzyka żółciowego. Jest to rzadka choroba i jej obserwacja zależy od operatora USG. Być może nigdy zmian nie było, tylko tak zostało wtedy zaobserwowane. Sądzę, że najlepiej byłoby zrobić jeszcze jedną kontrolę w przeciągu 2 tygodni.