Hypoechogeniczna zmiana na wątrobie

witam hypoechogoniczna zmiana na watrobie 7*5,7*5,2 dobrze odgraniczona z blizna co oznacza?

Trudno określić czym może być taka zmiana w samym tylko USG. Najczęściej jest to jakiś przerost ogniskowy guzkowy, gruczolak (zmiany łagodne), ale blizna wewnątrz takiej zmiany może sugerować tło złośliwe. Aby pogłębić diagnostykę należałoby na początku wykonać TK z kontrastem lub rezonans magnetyczny. W zależności od wyniku TK lub NMR zastanowić się nad wykonaniem biopsji cienkoigłowej zmiany.