Hypoechogeniczny obszar w warstwie miąższowej nerki w wyniku USG jamy brzusznej

Podczas usg jamy brzusznej wyszło mi że w warstwie miąższowej prawej nerki (w okolicach miedniczki) widoczny jest hypoechogeniczny obszar śr. 12 mm. Śledziona niepowiększona z widocznym hypoechogenicznym obszarem śr. 10mm. Co to oznacza, do jakiego lekarza powinnam się zgłosić na dalsze badania. Onkologa czy urolog?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Hypoechogeniczne zmiany w nerkach i śledzionie zazwyczaj świadczą o obecności torbieli - są to zmiany o charakterze łagodnym, które jeśli nie powodują żadnych objawów są jedynie wskazaniem do okresowej obserwacji ultrasonograficznej. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, który zweryfikuje konieczność wizyty u specjalisty.