Całkowita redukcja warstwy miąższowej w USG jamy brzusznej

Mam 23 lata i w dzieciństwie chorowałam na nerki. Od paru miesięcy leczę się na nadciśnienie tętnicze. Lekarz rodzinny powiedział, że jest to przypadłość dziedziczna, lecz nefrolog, że dziedzicznie zaczęło by się objawiać koło 40. W wyniku badań USG jamy brzusznej mam napisane: W górnej części nerki lewej odcinkowa redukcja warstwy miąższowej (na dł. 15 mm) do 14 mm.W górnej cześć nerki prawej prawie całkowita redukcja warstwy miążowej na dł. 25. - Co to oznacza i czy może mieć wpływ na nadciśn

Aleksander Ropielewski

Oznacza to zmniejszenie funkcjnalnej ilości tkanki nerkowej, która jak najbardziej może prowadzić do nadciśnienia tętniczego. Więcej mógłbym powiedzieć po ocenie badań dodatkowych.