I co dalej?

Mam 43 lata, nie miałam większych kłopotów ze zdrowiem, nie biorę żadnych leków, ale ostatnio zaczęły bolećc mnie piersi i wyczułam niepokojące zgrubienia, więc wykonałam USG piersi. Opis brzmi: Piersi o przewadze tkanki gruczołowej. Czytelność dobra. Zmiany o charakterze ogniskowym w obu piersiach. W prawej piersi na g. 14 x 10 mm i w lewej na g. 10 33x20 i na g. 3 25 x 17 mm. Doły pachowe bez cech powiększenia węzłów chłonnych. Co mam dalej robić? Proszę o pomoc.

Witam serdecznie!

W przypadku stwierdzenia zmian ogniskowych w piersiach u kobiety w Pani wieku, wskazane byloby wykonanie biopsji cienkoigłowej.

Ponad 80% zmian w piersiach to zazwyczaj guzy łagodne, ale po 40 roku życia rośnie ryzyko zmian złośliwych w piersiach, dlatego konieczne jest pogłębienie diagnostyki.

Pozdrawiam serdecznie