Ile czasu po zastosowaniu Epiduo można zastosować krem nawilżający?

Czy wieczorem po umyciu twarzy pianką Cetaphil Dermacontrol i nałożeniu Epido, można po 20-30 minutach nałożyć krem nawilżający? Zauważyłem, że miesiąc po stosowaniu w/w preparatów naskórek zaczyna rogowacieć, a w innych miejscach występują różowe i pomarańczowe podrażnienia. Chciałbym się jeszcze dowiedzieć, ile czasu po zastosowaniu Epiduo powinienem odczekać przed nałożeniem kremu nawilżającego.

Witam Pana,

Optymalnym czasem aby zastosować krem nawilżający po preparacie Epiduo będzie 20-30 minut. Proszę pamiętać o tym aby krem był dostosowany do cery trądzikowej bądź mieszanej. Słusznie Pan również zauważył aby preparat był nawilżający a nie natłuszczający co nie doprowadzi do ''zatykania'' gruczołów łojowych.

Pozdrawiam

Tak jak wyżej koleżanka napisała najlepiej odczekać aż preparat się wchłonie ( ok 20-30 min). Krem proszę dobrać lekki, bez substancji komedogennych (nie zapychający porów). Gdy podrażnienie będzie znaczne można udać się na peeling kawitacyjny z maską algową i produktami nawilżającymi do gabinetu. Dodatkowo 2- 3 razy w tygodniu polecam w domu maskę algową albo z kwasem hialuronowym. Można spróbować też bardziej naturalnych metod ( maseczek owocowych, hydrolatów, żelu aloesowego). Nadmierne przesuszenie skóry nie sprzyja regeneracji, więc proszę pilnować nawilżenia zewnętrznie jak i wewnętrznie ( pić wodę, jeść owoce i warzywa )

Pozdrawiam
Paulina Dziedzic
piekna-naturalnie.pl