Podrażnienie skóry twarzy po kuracji przeciwtrądzikowej

Witam mam 21 lat.Kupilam krem effaclar duo ktory okazal sie skuteczny na tradzik. Stosowalam go na noc 2 miesiace. Zaczelam potem uzywac codziennie maseczek z glinki aby pozbyc sie do konca tradziku. Ale niestety podraznilam twarz chyba tymi maseczkami bo za czesto zaczelam je robic i effaclar duo dodatkowo wzmozyl podraznienie. Efekt uczucie maski na twarzy, sciagniecie, pieczenie policzkow, rumien i zmiana koloryty cery, widoczne zmarszczki mimiczne. Mam wrazliwa tlusta cere. Pomocy
21 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
W takiej sytuacji konieczne jest używanie delikatnych, przeznaczonych dla skóry wrażliwej preparatów nawilżających (nie natłuszczających). W aptekach dostępne są specjalne kosmetyki przeznaczone dla cery podrażnionej po kuracji przeciwtrądzikowej.

Lek. MaĹgorzata Horbaczewska

Witam. Należy teraz stosować kremy nawilżające i delikatne preparaty do mycia. Podrażnienie powinno ustąpić w niedługim czasie.

Witam,
nałożenie efektu działania effaclar i maseczek dało scieńczenie naskórka i doprowadziło do podrażnienia. Zastosuj kremy łagodzące na dzień i na noc np. Cetaphil i odstaw maski i effaclar na 2 tygodnie. Potem po usunięciu podrażnienia wróć do zabiegów z mnniejszą częstotliwością.
Pozdrawiam