Ile czasu potrzeba, aby moje ciśnienie wróciło do normy?

Mam wysokie cisnienie 160/100 I biore leki ale rowniez stosuje diete ilosciowa I jakosciowa . Ile czasu potrzeba by moje cisnienie wrocilo do normalnego I kiedy bede mogl odstawic leki I przejsc na ziola ? Mam 47 lat I waze teraz 97 kg Wczsniej wazylem 109 kg

Z tego co pan pisze stwierdzono chyba u pana nadciśnienie samoistne tzn takie, którego przyczyny nie znamy. Takie nadciśnienie leczymy farmakologicznie przewlekłe. Czyli jest możliwe, że będzie pan musiał brać leki do śmierci. Jeśli na lekach ciśnienie się unormuje to będzie oznaczało, że leki działają i że trzeba je dalej stosować. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny. Może pan próbować diety, ruchu itd. Nadzieja zawsze jest, że nadciśnienie ustąpi. Jedyna rzecz na która chce zwrócić uwagę to to, że na nadciśnienie żadne zioła nie pomagają.